Дали ова е најубавото бебе во светот на познатите? Нејзината фотографија собрала 5 милиони лајкови!

Најубавото девојче од семејството Кардашијан!

На социјалните мрежи осамнала фотографија од малото девојче од семејството Кардашијан чии очи предизвикале восхит помеѓу обожавателите

Клои Кардашијан на својот профил на Инстаграм објавила фотографија од нејзината 3-месечна ќерка која ги стопила срцата на обожавателите ширум светот. Најголемо внимание добиле прекрасните очи на малата Тру и предизвикале голем восхит помеѓу фановите:

Kyankus ?? My Life

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

„Погледнете ги тие очи!“

 „Немој да престанеш да го покажуваш твоето мало девојче. Таа е кукла!“

„Колку прекрасно бебе! И тие очи! Прекрасно!“

Фотографијата собрала дури 4,6 милиони лајкови и 49,5 илјада коментари. Фактот дека следбениците на Клои ја обожаваат малата Тру го докажуваат и останатите фотографии на кои добила милиони лајкови.

?Baby True ?

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Девојчето ги наследило зелените очи од мајка и’, додека нејзиниот изглед потсетува на татко и’, кошаркарот Тристан Томпсон. Судејќи според мајка и’ и тетките, на Тру и’ се загарантирани добриот изглед и иднина, но верувам дека најмногу срца ќе скрши токму со своите очи.

Best friends for life!!!! ?

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Иако за моменталниот изглед на сестрите од кланот Кардашијан-Џенер не можеме да кажеме дека е заслужна мајката природа, за нивните преслатки деца (сè уште) можеме. И покрај тоа што нивните мајки и тетки можат да се „пофалат“ со бројни хируршки и естетски зафати, децата на сестрите Кардашијан се природно убави, а се надеваме дека такви и ќе останат.

Ако Тру тргне по стапките на мајка и’ во иднина, барем еден дел од телото секогаш ќе и’ остане природно убав, а тоа се очите! Се согласувате?

Mood PS why are rolls soooooo cute on babies?! ??

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време