Десерт за попладневно уживање: Пробајте ги овие коцки со кафе и со лешници

Одличен десерт

Изненадете ги вашите домашни со овие вкусни коцки

Состојки:

За кората:

  • 8 белки
  • 8 лажици шеќер
  • 5 жолчки
  • 220 г мелени лешници
  • 1 лажица мелено кафе

За филот:

  • 3 жолчки
  • 200 г шеќер во прав
  • 100 мл варено црно кафе
  • 250 г путер
  • 100 г чоколадо за готвење

Приготвување:

1. За приготвување на корите, жолчките се поврзуваат со шеќерот и се матат пенесто. Белките се матат во цврст снег, па се додаваат во смесата од жолчки и полека се меша со лажица.

2. Посебно се поврзуваат мелените лешници и кафето, па се додаваат во смесата од јајца и полека се промешува со лажица.

3. Плехот од рерната се обложува со хартија за печење и во него се става смесата за кората. Се израмнува со шпатула и се пече во загреана рерна на 200°Ц, околу 15 минути. Печената кора се сече на три дела.

4. Филот се приготвува посебно. Во тенџерче се поврзуваат вареното кафе и шеќерот во прав, па се загреваат на умерена температура десетина минути, додека се добие смеса со густина на мед.

5. Се трга од огнот, па се додаваат путерот, жолчките и чоколадото, па се меша додека се поврзат состојките. Се остава да се олади.

6. Првата кора се премачкува со третина од филот и се прекрива со друга кора. Преку неа се нанесува втората третина од филот, па се завршува со третата кора и се нанесува остатокот од филот. Се остава во фрижидер да се зацврсти. Потоа колачот сече на коцки во големина по желба.

Извор: Добра храна

Десерт за паметење: Овие кикиритки-коцки се вистинско уживање!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време