Суптилни нијанси на емпатија кои покажуваат огромен човечки квалитет (ФОТО)

Секоја чест!

Лекарите во една израелската болница носат свои фотографии на градите за да можат ги видат нивните пациенти и на тој начин да знаат кој стои пред нив, земајќи предвид дека заштитната опрема не дозволува да им се гледаат лицата.

Ќе се согласите дека овие суптилни нијанси на емпатија покажуваат огромен човечки квалитет.

Фото: @vassilis stergiou

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време