ПРЕДИЗВИК: Што бара козата на дрво?! И како „планира“ да се симне? (ФОТО)

Фотографијата што можете да ја погледнете во продолжение на оваа објава дефинитивно поттикнува голем број прашања.

На неа гледаме коза која мирно се брсти лисје каена на дрво, па прашањето е како успеала да се качи толку високо, земајќи предвид дека станува збор за домашно животно, а не за дивокоза?

Што ја намамило да се кажи токму таму, бидејќи сигурни сме дека лисје, трева и храна можела да најде е на земјата?

И како планира да се симне? Одговорите пронајдете ги сами!

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време