Фотографијата на кафениот орел што стана „вирална“ (ФОТО)

„Полудеа“ на социјалните мрежи

Фотографијата на ќелавиот орел стана вирална, а фотографот Стив Биро не може да поверува во хаосот што го предизвика со нејзиното објавување на социјалните мрежи.

Канадскиот фотограф вели дека е „воодушевен“ од пораките што ги добива од светот. Тој ја објавил сликата на Фејсбук, а потоа и на Редит, каде што бил известен од многу корисници на социјалните медиуми дека се импресионирани од фотографијата.

Оваа фотографија ми се допадна малку повеќе од сите други што сум ги направил. Беше малку повеќе посебна. Но сепак сметам дека е неверојатно колку многу им се допадна на луѓето“, вели Стив Биро.

Фото: Facebook @Steve Biro

Извор: iefimerida.gr 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време