Луѓе, ова е вистина: Гага ја копира Карлеуша: Погледнете што облече познатата светска ѕвезда! (ФОТО)

Истиот моден детал Јелена го носеше пред три години...

Лејди Гага стави исти детали на себе какви што Јелена Карлеуша носеше уште пред три години.
Станува збор за шал во облик на лажни долари наредени во низа, со кои Јелена прошета на „Ѕвездите на Гранд“ на 15 октомври 2018 година.

Армијата од фанови на Јелена веднаш штом ја виде Гага започна да ја објавува насекаде по социјалните мрежи, сакајќи да укажат дека светската ѕвезда ја копира Карелуша.

Фото: Интаграм

Меѓутоа и на профилот на Гага се нанижале духовити коментари од фановите на Јелена. Тие и напишале дека слбоодно може да се обрати кај Јелена кога нема да има инспирација што да облече.

Фото: Марко Јовановиќ/Телеграф.рс

„Ајде Гаго, можеше пооргинална идеја да прошеташ“, „Фрли ги парите, ем се фејк, ем се копија“, „Оваа Јелена навистина допира до вас, не е шега“, „Ех, кога ние тука се китевме со долари, хахаха“, „Јелена, објасни им која е мама“, „Имаш пари, имаш планетарна слава, но немаш идеи како Карли“ – се само николку од коментарите.

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време