Јелена Карлеуша се прости од драга личност во нејзиниот живот

Младиот студент по дизајн Бобан Аврамовски и' бил верен обожавател

Во тешката сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово во која 15 луѓе ги загубија животите, загина и младиот студент на Факултетот по дизајн и мултимедија Бобан Аврамовски, кого пејачката Јелена Карлеуша го познавала како свој голем обожавател.

Страшната несреќа ја потресе поп-пејачката која се прости од него преку социјалните мрежи со пораката:

Во страшната сообраќајна несреќа во Македонија, животот го загубија 14 луѓе. Еден од нив е и Бобан… Бобан беше мој голем обожавател и ми даде многу љубов и поддршка. Бобане, ти благодарам. Засекогаш си во моето срце! Сочувство до семејството, сочувство до сите што ги загубија своите блиски“, напиша Карлеуша.

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време