Џони Деп заврши во болница во Црна Гора

Се повредил додека снимал, фановите загрижени

Фото: Profimedia

По престојот во Белград, актерот Џони Деп (55) отпатува за Тиват за да го продолжи снимањето на неговиот нов филм „Минамата”, меѓутоа тој го повреди вратот.

Познатиот актер се повредил на снимањето и луѓето од проекцијата повикаа физијатар, д-р Рената Бергам Грандис, раководител на болницата во Рисан, инаку тетка на актерката Марија Бергам. Таа го мобилизираше вратот на Деп и му даде неколку совети, а потоа се пофали дека во „нејзини раце“ била светска ѕвезда.

Мојот пациент, нешто го укочија на снимањето на Минамата”,  напишала докторката на „Фејсбук“ со заедничка фотографија.

Фото: Принтскрин, Фејсбук

Внуката на лекарката, актерката Марија Бергам, не смееше да каже ништо за оваа интересна средба.

Мојата тетка потпиша договор кој ја обврзува да молчи за холивудскиот актер, и таа не треба да зборува за соработката со него“, објасни Марија.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време