Арнолд Шварценегер стана дедо, доби зет!

Неговата ќерка наскоро ќе се мажи

Веста за свршувачката ја објави Крис, заедно со фотографија од романтичниот момент

29-годишната ќерка на Арнолд Шварценегер, Кетрин, му кажа „да“ на 39-годишниот актер Крис Прат.

Веста за свршувачката ја објави Крис, заедно со фотографија од романтичниот момент.

 Слатка Кетрин, многу сум среќен што рече ДА! Возбуден сум што ќе се оженам со тебе“,  напиша Прат во описот.

Крис претходно беше осум години во брак со актерката Ана Фарис и заедно имаат едно дете.

Ова ќе биде прв брак за Кетрин, која е блогерка и амбициозна писателка.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време