Александра Пријовиќ прозборе за кумството со Ацо Пејовиќ: „Тој прв ја препозна мојата искрена емоција кон Филип!“

Пејачот уште кога ги запознал знаел дека ќе се венчаат

Пејачката Александра Пријовиќ во една емисија откри како се случило нејзин кум да биде пејачот Ацо Пејовиќ.

 Имам среќа што го имам Ацо како свој кум, го познавам Сале, познавам луѓе кои имаат сериозна кариера и можам да научам многу, сакам да седам и да пеам, но сакам и да слушам што имаат да ми кажат, рече Александра која гостуваше во истата емисија заедно со кумот.

 Кога ги видов двајцата, му реков на Филип „Готово, земај ја“. Излегуваше љубов од нивните очи, кој и да ги видеше, па и сега се гледа колку се сакаат. Филип рече тогаш, ако тоа се случи, дека ќе бидам кум, рече Ацо во шоуто „Премиера Викенд Специјал“ и додаде:

Александра и мојот кум Мрва се светла точка во мојот живот. И сите други, се разбира, ги сакам, но тие се некаде далеку, а тие се тука за мене, вели Пејовиќ.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време