Идеален брз тренинг за фит форма и рамен стомак

Пронајдовме 10-минутен тренинг кој би можеле да го практикувате секој ден и може да вежбате од дома. Тој е прилагоден на вашето тело, а посебен акцент е ставен на стомакот, кој е најголем проблем на поголем број на жени. Тренингот се состои од 10 вежби кои треба да ги правите 45 секунди. После секоја вежба следи пауза од 15 секунди. Овие вежби се одбрани и прилагодени за повеќето од нас.

Доколку вежбате темелно и упорно, резултатот е неизбежен. Комплетниот тренинг погледнете го овде:

Foto: Thinkstock

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време