Сека Алексиќ ја дочека својата „биркинка“

Кој чека - ќе дочека!

Љубителите на култната серија „Сексот и градот“ сигурно ја паметат епизодата во која Саманта Џонс го „злоупотребува“ влијанието на својата позната клиентка, за чии односи со јавноста е задолжена нејзината агенција, само за да се најде меѓу првите места на списокот за испорака на популарниот модел на „биркин-чантите“.

А доколку помисливте дека станува збор за преувеличување, се излажавте, бидејќи во слична ситуација се најде и фолк-пејачката Сека Алексиќ.

За појаснување, Сека не злоупотреби нечие влијание, туку трпеливо си ја чекаше својата „биркинка“ од 19.000 евра… една година!

 

Posle godinu dana, konačno moja ? #birkin #hermes

A post shared by Seka Aleksić | Artist (@seka_aleksic) on


Разбирливо, побрза да ја „прошета“ на црвениот килим.

 

❤ čestitamo @blic.rs ?

A post shared by Seka Aleksić | Artist (@seka_aleksic) on

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време