Однадвор крцкави, однатре меки: Пробајте ги овие штрудли со шунка!

Совршенство од вкусови!

Наместо со сусам, штрудлите можете да ги посипете со ким

Состојки:
  • 500 г тенки кори за пита
  • 3 јајца
  • 200 мл јогурт
  • 100 мл масло
  • 1 прашок за печиво
  • 500 г урда
  • 250 г домашна шунка
  • сусам
  • сол
Приготвување:

1. Во подлабок сад измешајте ги јајцата, јогуртот, маслото, прашокот за печиво и малку сол. Сите состојки добро промешајте ги.

2. Од пакетот издвојте четири кори за пита, па првите три премачкајте ги со приготвената смеса од јогурт и наредете ги една преку друга. Прекријте со четвртата кора, но неа не премачкувајте ја. Не е страшно ако ви пукне кората, пукнатината можете да ја пополните со другата кора.

3. На долниот дел на четвртата кора ставете третина од урдата, одозгора посипете со исечканата шунка и цврсто замотајте ја. На истиот начин од преостанатиот материјал обликувајте уште две штрудли.

4. Исечете ги штрудлите на помали парчиња и наредете ги во плех обложен со хартија за печење. Премачкајте ги со преливот од јогурт и посипете со сусам. Печете ги во рерна загреана на 200 степени Целзиусови додека поруменат.

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време