Имагинативен специјалитет: Полнети пилешки крокети

Превкусен ручек!

Јадењата може да изгледаат интересно ако ги приготвите на малку поинаков начин од вообичаено

Состојки:
  • 500 г пилешко бело месо
  • 200 г моцарела
  • 150 г екстра брашно
  • 2 јајца
  • 200 г лебни трошки
  • 1 лажица оригано
  • морска сол
  • црн пипер
  • масло
Приготвување:

1. Сомелете го пилешкото бело месо на машина за мелење, посолете го и запиперете го.

2. Од зачинетото месо обликувајте 16 крукчиња.

3. Исечете ја моцарелата на 16 коцки, па во секое крукче втиснете по една коцка и обложете ја со месо.

4. Полнетите топчиња валајте ги во брашно, потоа во изматени јајца и на крајот во мешавина од лебни трошки и оригано.

5. Пржете ги панираните топчиња во длабока маснотија додека поруменат од сите страни. Вадете ги на хартиена салфетка, за да се исцеди маснотијата. По желба послужете ги со доматен сос.

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време