Кили стана дедо, се породи ќерката Јоана на Еквадор

Бебето доби уникатно име

Фото: Фејсбук

Популарниот актер Кирил Поп Христов – Кили, утринава стана дедо – се породи неговата ќерка Јоана која заедно со својот сопруг Родригез Сориа Хосе Луис живее во Еквадор.

Ќерката на Кили од бракот со сопругата Гордана, утринава роди момче кое ќе го носи името Аниш Круз Родригез Деан. Последното презиме е од мајката на Јоана, односно сопругата на актерот Кили, Гордана Деан Поп-Христова, која инаку е основач на познатото балетско студио „Ребис“.

Фото: Инстаграм

На социјалните мрежи, сестрата на Јоана која живее во Скопје, Нина Деан напиша:

Добредојде на светот Аниш Круз Родригез Деан. Те сакам моја сестро“.

Фото: Фејсбук
loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време