Ким Кардашијан на столбот на срамот: Профитерство во доба на корона (ФОТО)

„Не глуми дека си многу фина!“

Ким Кардашијан на социјалните мрежи го сподели својот план за донирање пари, како помош на фондот кој го основаше Baby2Baby, непрофитна организација, која ги осигура потребните работи за сиромашните деца кои живеат на подрачјето на Лос Анџелес.

Во објавата на Инстаграм, Ким ги повика обожавателите да купуваат производи од нејзината марка Skims, а таа ќе донира 20% од профитот на споменатата организација за деца.

Луѓето започнаа да го изразуваат своето незадоволство, прашувајќи ја зошто таа не може да донира пари од нејзиното богатство, кое е проценето на 350 милиони долари.

 

Луѓето остро реагираа на оваа објава на Ким. Едни се изјаснија дека е тотално погрешно тоа што го прави, други бесно реагираа доведувајќи ги во прашање нејзините намери и прашувајќи се зошто само 20%, кога може да донира и 100% од тој профит, наместо да се обидува да профитира од пандемијата.

Не глуми дека си многу фина“, и’ порачаа на Твитер.

Фото: Getty Images

loading...

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време