Напивка што го стимулира имунитетот на децата и на возрасните: Пијте ја секој ден за да се заштитите од грипови и вируси!

Зајакнете го организмот

Зајакнете го телото пред пристигнувањето на есента и нападот на вируси и грипови

Ако телото функционира непречено, имунолошкиот систем доживува помалку стрес. Со една напивка можете да му пружите на телото имунолошка одбрана. Станува збор за напивка од јаболков оцет, лимон и мед. Сите состојки на овој чудесен состав се познати по своето антимикробно дејство, како и по содржината на висок процент на витамини.

Пиењето чај од камилица со јаболков оцет може да ви помогне во нормализацијата на шеќерот во крвта и во одржувањето енергија. Покрај тоа, оваа напивка ќе го намали и нивото на лош холестерол во телото.

Како се приготвува напивката за зајакнување на имунитетот со јаболков оцет?

Состојки:
  • 2 чаши топла вода
  • 2-3 кесички чај од камилица
  • 30 мл јаболков оцет
  • 30 мл сок од цеден лимон
  • 1 лажица органски мед
Приготвување:

Прелејте ги кесичките чај од камилица со зовриена вода и оставете ги да отстојат десетина минути. Сипете го чајот во чајник, а потоа додајте лимонов сок, јаболков оцет и мед. Промешајте.

Добиениот чај пијте го во текот на целиот ден, а можете да го оладите и во фрижидер и да го пиете кога сте жедни.

Најмоќната природна напивка што лекува сè: Не постојат проблеми што не може да ги реши!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време