Дали ве боли заб? Овој природен лек веднаш ќе ви ја ублажи болката!

Направете сами средство што гарантирано ќе ви помогне

Наместо да посегнете по апчиња, постои природен лек што може да ви помогне

Забоболката важи за една од најнепријатните болки во организмот. Во тие ситуации, прво посегнуваме по аналгетик, но постои и друго решени. Направете сами средство што гарантирано ќе ви помогне.

Иако најважно е веднаш штом забележите болка во забите да одите на стоматолог, во првиот момент потребно е средство што ќе ви ја смири болката. Еден од најдобрите природни лекови и јаболковиот оцет.

Натопете парче вата во јаболков оцет, а потоа ставете го на делот од забот што ви предизвикува болка. Оставете го да отстои на болното место неколку минути. Малку по малку ќе забележите дека непријатното чувство исчезнува, а болката се намалува.

Јаболковиот оцет е богат со состојки што делуваат антивоспалително, поради што за само неколку минути можат да ја ублажат болката.

Запомнете дека во случај на забоболка, ова е само моментално решение, па затоа потребно е што е можно побрзо да закажете преглед кај заболекар.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време