Миди-фустани: Еве ги најубавите пролетни модели (ФОТО)

Модна инспирација

Елегантни и жентвени, миди-фустаните се секогаш добра идеја: откријте ги најубавите варијанти што треба да ги набавите оваа пролет.

Знаеме дека во овој момент, треба да останеме дома за да го заштитиме нашето здравје и здравјето на другите. Но, никој не ни забранува да пазаруваме преку Интернет, нели? Значи, кога овој лош период конечно ќе помине и ќе можеме повторно да излеземе, веќе ќе имаме неколку чудесни фустани за излегување и забава!

Еден од омилените за пролетната сезона е миди-фустанот. Гаранција кога станува збор за гламурозни и женски парчиња облека! Супер шик во секојдневниот живот, од утро до вечер. Но, исто така многу погодно за свадби и елегантни церемонии.

Погледнете ги нашите модни предлози за миди-фустани: 

View this post on Instagram

Spring Florals 🌼 Is this weeks theme for #keyfashtrends please tag myself and Elaine @laineydeelikes to join in 🌼 Obviously not what I’m wearing today #throwback 🌼 Off out with my mum today for a browse round the shops and lunch 🍴 happy Monday 🌼 * * * Dress @zara (last season sale) Shoes @primark (current) * * * * #mwahtomonday @growingoldgreyfully #stylemeonamonday @stylemehelen #whatmamaworemonday @heyitsromeca @georgina_patient #mondaymadnessstyleslay @queeniekeyescloset @all.things.nice.in.life #mummygotstyle @mummygotstyleuk @mywardrobe_daily #myfashionvibe @haloboutique.co.uk #mumstylecrush @nineby5 @the_minimalist_magpie #stampyourstyle @spanishaprilx @carolem_beauty @styledbymrsmint #whatafrock @whothefrockisalice #effortlessandstylish @allthingszanne #mondaymotivation #mondayfashion #mondaystyle #springflorals #springvibes #style #mylook #mystyle #fashion #dress #floraldress

A post shared by Denise (@mumsstyle_2boys) on

Прочитајте и: Ова ќе биде најпосакуваниот пар обувки летово: Модел во кој ќе морате да внимавате како одите!

 

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време