Безвременски дизајнерски чанти што никогаш нема да излезат од мода

Додека трендовите природно доаѓаат и си одат, дизајнерските чанти се сосема друга приказна. Тие ги надминуваат годишните времиња – дури и годините – и затоа претставуваат мудри инвестиции на оние што го знаат тоа.

Вредноста на дизајнерските чанти може дури и да се зголеми со текот на времето. Според Синтија Мороу, ко-основач на Covett x Front Row (програма за ко-сопственост на луксузни чанти), Hermès, Louis Vuitton и Chanel неодамна забележале зголемување на цената од 55% на пазарот за препродажба, во споредба со малопродажната цена.

Благодарение на беспрекорниот квалитет, нивните чанти се вредни наследства што сопствениците им ги оставаат на своите потомци.

Кои се најпопуларните безвременски дизајнерски чанти?

Сепак, колку и да се популарни, луксузните чанти се сепак голема инвестиција. Со толку многу стилови и нови дизајни кои излегуваат секоја сезона, не е лесно да се процени во кои дизајнерски чанти вреди да се инвестира.

За среќа, се’ е мерливо, па само треба да им обрнете внимание на чантите кои го издржале тестот на времето на времето.

А тоа се дефинитивно следните чанти:

1. Chanel Classic Flap Bag

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lizi (@li.zi66888)

2. Hermès Birkin & Kelly

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rita (@r_tiff2326)

3. Celine Triomphe

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jazzi Beiny (@jazzibeiny)

4. Saint Laurent Maillon

5. Gucci Horsebit 1955 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caroline Trentini (@carolinetrentini)

6. Louis Vuitton Neverfull

 

View this post on Instagram

 

A post shared by the bag lady (@that_bag.lady)

7. Prada мини-чантичка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mafalda Janeca (@mafaldajaneca)

8. Prada Galleria

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sandra Benz (@sandrabenz)

9. Bottega Veneta Loop Crossbody

10. Saint Laurent лого-чанта

Фото: Инстаграм

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе