Фустани за секој ден

Со доаѓањето на пролетта, доаѓа и потребата за дотерување и доброто расположение. Токму затоа, во фокус овој пат ги ставаме фустаните што би требале да бидат дел од вашиот плакар.

Дури и да не сте некој што обожува да носи фустани, одважете се оваа пролет и сменете го начинот на облекување.

Фустаните со принт дефинитивно ќе доминираат во актуелната сезона. Не е важно дали се работи за цветен принт, точки, риги, неправилни форми – важно е да биде шарено.

Лелеавите модели имаат предност, но доколку убаво ви стојат и оние што ја следат линијата на телото, не отстапувајте од нив. Пронајдете го омилениот модел и со модните додатоци прилагодете го на секојдневните потреби.

Во продолжение ќе видите фотографии кои веруваме ќе ве инспирираат. Во мноштвото фустани со принт, одвоивме и неколку еднобојни, за љубителите на минимализмот и едноставноста.

 

 

 

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време