Чанти за есенската сезона: Комплетирајте го вашиот изглед!

Чантите за есенската сезона 2021 година се многу разновидни, така што има по нешто за секого…

Без оглед на личните преференции кога станува збор за вкусови и стилови, чантите се најважниот дел од секој изглед. Покрај тоа што имаат естетска функција, тие имаат и корисна функција. Но, како што е случај со секое парче облека, трендовите на чанти се менуваат од сезона во сезона. Подолу ви ги претставуваме нашите омилени за оваа есен.

Чанти за есенската сезона

Микро-чанти

Мини торбите се апсолутен хит веќе неколку сезони, па така е и оваа есен. Таканаречените „чанти за телефони“ се задолжителни!

Змијски дезен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Panache (@panachegreenspring)

Животинскиот принт сигурно никогаш не излегува од мода, но оваа есен и зима, принтот од змија ќе биде доста популарен.

Леопард принт

Во прилог на змијата, една класика – леопард принт – е во мода оваа сезона.

Само хармонија

Мотивите на торбите, ако добро се вклопуваат и се избалансирани, и како можат да ја освежат целата модна комбинација.

Волнени торби

Покрај џемпери, палта и кардигани, оваа година ќе носиме и волнени торби!

Прочитајте и: Ролката е незаменлив есенски класик: Овие модели се апсолутен хит!

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време