Макси-фустанот е најсилниот есенски моден адут: Со овие обувки изгледа најмоќно!

Шик и тренди

Ви претставуваме три атрактивни идеи како оваа есен и зима да носите макси-фустани во секоја пригода

Веќе некое време со модниот свет доминираат фустаните што не ги носиме само налето, туку и во текот на постудените месеци. Тоа се макси-фустаните со различни бои и дезени, чија главна предност е тоа што лесно се комбинираат со други парчиња гардероба, соодветни се за сите пригоди – од одење на прошетка и на работа, до излегување во град.

Но главната дилема на жените кога станува збор за макси-фустаните е тоа со кои модели на обувки најдобро одговараат.

Ви предлагаме три идеи како оваа есен и зима да носите макси-фустани, а притоа да изгледате шик и во тренд!

Макси-фустан и комбат чизми

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alicja (@alamakota.ooo)

Макси-фустан и патики

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S room (@sroom_boutique)

Макси-фустан и плитки каубојки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by • Oh! Mess • (@ohmess_com)


Која комбинација најмногу ви се допаѓа? Дали носите фустани во текот на ладните денови или тогаш им давате предност на потоплите варијанти, како што се зимските панталони?

Чанти за есенската сезона: Комплетирајте го вашиот изглед!
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време