6 правила што ги следат најдобро облечените жени

Дури и најмодерните жени, чии стајлинзи со ентузијазам ги гледаме на социјалните мрежи, имаат некои правила во врска со секојдневното облекување.

Составивме корисен водич за вас, кој ќе ви помогне секогаш да изгледате модерно и трендовски.

Организација

Не е лесно да се има гардероба како онаа на популарната хероина Кери Бредшо, но можеме правилно да ја организираме нашата гардероба со цел да го олесниме секојдневниот стил. Добро облечените жени секогаш знаат каде им е облеката и обувките, затоа никогаш не грешат и не губат време.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diego (@collagevintage2)

Тие немаат фиксен распоред

Многумина од нас го планираат својот изглед за следниот ден претходната вечер, со цел да заштедат време следното утро. Добро облечените жени не секогаш работат според редовниот распоред. За да биде успешен стајлингот, тој мора да одговара на времето, нашето расположение и други изненадувања што може да се појават. Значи, наместо да ја организираат облека, тие претпочитаат да го организираат своето време, така што секогаш се подготвени да излезат во следната идеална комбинација на облека, богата со имагинација

Тие ги носат истите парчиња неколку пати

Добро облечените жени имаат неколку омилени парчиња кои често ги носат на поинаков начин, па никој не сфаќа дека се работи за истото парче. Сега, кога интересот за модата се сврте кон заштитата на животната средина, повторното користење на нашата облека е единственото решение. Сè што треба да направите е да откриете свежи комбинации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diego (@collagevintage2)

Препознатлив изглед

Жените на чиј стил се восхитуваме имаат изглед кој е карактеристичен на некој начин и идентификуваме многу модни трендови со нив. Тоа е стилот кој најмногу им одговара и ги прави да се чувствуваат пријатно. Секако, секој има своја комбинација, како фармерки и кошула или цветен фустан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diego (@collagevintage2)

Тие се облекуваат за себе

Најосновното правило е да бидете рамнодушни кон коментарите на другите или кон нивните желби. Стилот е продолжение на нашата личност, затоа сакаме тој да биде наш совршен одраз. Погледнете во огледало и ако ви се допаѓа тоа што го гледате, тогаш сте подготвени да го освоите уличниот стил.

Тие бараат инспирација

Инстаграм, модни страници, Пинтерест, ни даваат бесконечна инспирација за секојдневниот стил. Ова е токму она што го прават најдобро облечените жени секој ден, барајќи идеи и постојано развивајќи ја својата естетска страна на личноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diego (@collagevintage2)

Прочитајте и: Асоцира на луксуз и моќ: Ова е најпопуларната боја за пролетната сезона!

 

ФОТО: Freepik, Instagram

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време