КРАЈ на љубовта: Данијела Мартиновиќ и Петар Грашо веќе не живеат под ист покрив

Обожавателите се во шок!

Фото: Tabloid.hr - RTL

Како гром од ведро небо одекна веста дека една од најхармоничните двојки на естрадата, Данијела Мартиновиќ (49) и Петар Грашо (46) се разделиле по неколку децениски заеднички живот. Како што пренесуваат медиумите во регионот, поп-пејачката и популарниот кантавтор веќе некое време не живеат од ист покрив.

Петар и Данијела се запознале во 1995 година на Дора во Опатија, а две години подоцна започнаа љубовна врска, која траеше цели 24 години. Поп-пејачката пред два месеци му го честита роденденот на својот сакан со емотивна честитка на Инстаграм:

Нека ти е најсино… Нека ти е море. Среќен роденден“, напиша таа под заедничката фотографија која се’ уште се наоѓа на нејзиниот инстаграм-профил.

 

Која е причината за разделбата на славната музичка двојка, се’ уште не е познато.

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и
1 коментар
  1. K.T вели

    Ako tie ne uspeale, veke vo ništo ne veruvam.

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време