Асоцира на луксуз и моќ: Ова е најпопуларната боја за пролетната сезона!

Дизајнерите пресудиле

Сосема неочекувано, оваа боја се нашла на врвот на модната листа

Дизајнерите велат дека оваа пролет е незамислива без зелени нијанси. Токму тие ќе доминираат на модната сцена, а секоја жена со стил мора да има барем едно парче во оваа боја.

Зелената асоцира на моќ на луксуз, а не постои жена на која ѝ стои лошо. Вез разлика дали сте русокоса, бринета или црнка, оваа боја одлично ќе ви прилега. Освен тоа, лесно се комбинира, па имаме доволно причини за да ѝ дадеме шанса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iconlatin 🦋 (@iconlatinx)

Наклоноста кон јаката зелена боја изминативе месеци ја покажале и водечките модни дизајнери, кои ги збогатиле своите колекции за актуелната сезона пролет/лето 2021 со оваа популарна боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara)


Ќе имаме можност да ги видиме речиси сите парчиња во оваа боја, од панталони, преку чевли, па до модни додатоци. Ако сè уште не сте го сториле тоа, време е да набавите едно парче во оваа интересна нијанса.

Ако се одлучите за бициклистички оваа пролет, носете ги како Џиџи Хадид! (ФОТО)
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време