Модна лекција на познатата тенисерка: Како да искомбинирате кожен шорц на два начина? (ФОТО)

Патики VS високи потпетици?

Ана Ивановиќ отсекогаш важела за дама со истенчен моден вкус. Нејзиниот стил е умерен и софитстициран, и спаѓа во жените што не мора да се облечат провокативно за да се најдат во центарот на вниманието.

На социјалните мрежи, познатата тенисерка често обавува модни комбинации, па така наидовме на суперидеја за комбинираље на црн кожен шорц, кој е модерен и оваа сезона.

Имено, Ана го претстави во две варијатни: спортска и елегантна, па сами одлучете која повеќе ви се допаѓа… Нам и двете!

 

Фото: Facebook, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време