Моден прекршок на јатрвите: Меган и Кејт со својот избор покажале колку се разликуваат

Во центарот на вниманието

Јатрвите дале се’ од себе за да изгледаат гламурозно на оваа прослава, а вие проценете која изгледа подобро

На прославата на Денот на Комонвелт, празникот на заедништвото, кој некогаш се прославувал како Ден на царството, Меган и Кејт се појавиле во многу впечатливи комбинации. И едната и другата се одлучиле за јаки бои.

Се чини дека дали се’ од себе за да бидат прогласени за најдобро облечени на оваа прослава.

За време на церемонијата не ја симнувале насмевката од лицето, обидувајќи се да покажат дека воопшто не ги допира скандалот околу заминувањето на Меган и Хари. Имено, појавувањето на оваа церемонија е последната кралска должност што тие ќе ја извршат.

Иако најчесто можеме да ја видиме во неутрални тонови, Кејт сите ги изненадила кога се појавила во фустан во интензивно црвена боја и капут во стил што е типичен за неа. Како и секогаш, изгледала елегантно и одмерено.

Меган исто така останала доследна на својот стил, па се појавила во фустан што ја следи линијата на нејзиното тело и ги става облините во прв план.

И двете ги заокружиле модните комбинации со интересни шешири.

Останува да го чуеме мислењето на модните критичари за тоа која од нив две е победничка на овој моден прекршок. Според коментарите на социјалните мрежи, обожавателите се на страната на Кејт.

Според вас, која јатрва била на висина на задачата? Пишете ни во коментари!

ФОТО: Инстаграм

Погледнете и како Меган Маркл во кошула од 29 евра и’ одржа модна лекција на Кејт Мидлтон!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време