Ким Кардашијан во „брутално“ издание (ФОТО)

Боб-фризура и тотално црно за излегување со Канје Вест

Фото: Getty Images

Најпознатата светска риалити-ѕвезда Ким Кардашијан воведе револуција во светот на модата. Таа на голема врата ги врати заборавените модни трендови, како што се бициклистичките и хеланките, а ги носи на начин на кој малкумина би се осмелиле да ги комбинираат.

Па така за вечерното излегување со сопругот Канје Вест, Ким избра комбинација во свој стил: црни хеланки и краток топ, а двете парчиња имаат втиснати шари.

По обичај, на нозете носеше проѕирни сандали кои ги обожава, бидејќи визуелно ги издолжуваат нозете.

 

View this post on Instagram

 

Date night with my boo using the fire palette 🎨 🔥

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време