Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас на вечера во Портофино (ФОТО)

Папараци

Кетрин Зита Џоунс (49) и Мајкл Даглас (75) одмораат во популарното летувалиште Портофино во Италија. Холивудската двојка е забележана за време на вечерата во еден ресторан, а судејќи по нивното однесување, и покрај тоа што се во брак скоро 20 години, актерите се’ уште се сакаат како и во 2000-та година, кога го изговорија судбоносното „да“.

За вечерното изгледување, Кетрин избра прекрасен макси-фустан, украсен со ефектни извезени детали во бохо-стил, со елементи во сина боја.

Севкупниот стајлинг го зачинила со висечки обетки во форма на капки со син камен, бели еспадрили со полна петица и со култно чантиче од змиска кожа со потписот на модната куќа „Шанел“. Легендарниот актер, пак, се одлучил за црни фармерки и кошула во пастелно-зелена боја.

Но и во дневна варијанта Кетрин направи исклучителен избор за прошетка по крајбрежјето – бел долг фустан од тантела и шапка, додека, пак, Мајкл уживаше во опуштена спортска комбинација со морски мотиви, се разбира во сина боја.

 

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време