Принцот Хари и Меган Маркл сите ги отследија на Инстаграм, а еве зошто (ФОТО)

Неверојатна причина

Принцот Хари и Меган Маркл утринава веќе никого не следат на Инстаграм, а причината е неверојатна.

Имено, славната кралска двојка почнува уште една хуманитарна кампања.

Во август ни е потребна вашата помош. Сакаме да знаеме каде пронаоѓате сила за промените. Ве молиме во текот на следните неколку дена да ги оставате во коментар предлозите на личности на кои им се восхитувате, организациите што се занимаваат со работи за кои би требало да знаеме многу повеќе, профилите што ве инспирираат и носат оптимизам за светла иднина. Ќе избереме 15 профили и ќе почнеме да ги следиме идниот понеделник“, напишаа Хари и Меган на својот инстаграм-профил.

 

 

View this post on Instagram

 

For the month of August we look to you for help. We want to know who YOUR Force for Change is…. Each month, we change the accounts we follow to highlight various causes, people or organisations doing amazing things for their communities and the world at large. Over the next few days please add your suggestions into the comments section: someone you look up to, the organisation doing amazing work that we should all be following, an account that inspires you to be and do better (or that simply makes you feel good), or the handle that brims with optimism for a brighter tomorrow. We will choose 15 accounts and follow them next Monday, as we spend the month of August acknowledging the Forces for Change in all of our lives.

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on


Фото: Инстаграм, Getty Images

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време