Чантата на славната тенисерка е вистински хит ова лето (ФОТО)

Копирајте ја девојката со „точакот“

Ана Ивановиќ отсекогаш важела за дама со изграден стил. И покрај тоа то се занимава со спорт, таа е голема љубителка на модата и често ги фотографира своите модни комбинации што ги избира за вечерните излегувања со сопругот, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер.

Токму една од поновите комбинации на убавата тенисерка привлече големо внимание и заработи голем број лајкови.

Станува збор за фотографијата на која jа гледаме во комбинација на црно боди и бело лелеаво здолниште, кое потсетува на моделот што го носеше за време на тениските натпревари.

 

 

View this post on Instagram

 

Mixing the outfit and being active today. Sometimes you gotta do it both 😜

A post shared by Ana Ivanović (@anaivanovic) on


Вистински погодок е чантичката на Ана, која потсетува на мала кошница, а која на овој стајлинг му дава посебно интересна нота. Ваквите чанти се апсолутен хит ова лето и доколку ви се допаѓаат, одлично можете да ги комнбинирате со спортски или кежуал стил.

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време