Несекојдневен роденденски подарок: Бастијан Швајнштајгер ја изненади сопругата Ана Ивановиќ

Тенисерката Ана Ивановиќ денес наполни 31 година, а сопругот Бастијан Швајнштајгер ја изненади на посебен начин.

Имено, нејзината посилна половина јавно и’ упати најубави желби и и’ честита со емотивна порака. Покрај тоа, тој покажа дека ја израдувал со посебен и оригинален подарок – со дресови со бројот 31 и со презимињата Ивановиќ и Швајнштајгер.

Среќен роденден на неверојатната жена и мајка, има многу одлични години, но овој број ќе биде посебен“, порача Бастијан.

 

 

View this post on Instagram

 

Happy birthday to an amazing wife and mother, there are a lot of great ages but this is probably the most special number to be 😉

A post shared by Bastian Schweinsteiger (@bastianschweinsteiger) on

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време