Внесува позитивна енергија и привлекува пари: Во домот мора да имате барем еден предмет во оваа боја!

Успехот и парите се гарантирани

Доколку во вашиот дом се најдат овие 4 бои, успехот нема да ве одмине

Многу богати и славни луѓе верно ја следат филозофијата фенг-шуи и ги почитуваат советите и одредбите што ги пропишува оваа древна кинеска вештина на живеење.

Според овие правила, одредени бои имаат моќ да привлечат пари и позитивна енергија во вашиот дом. Добро би било да набавите некој предмет или барем еден ѕид во домот да бојосате во една од овие 4 бои.

Со нив се менува вибрацијата што кружи низ домот, се освежува просторот, а сето тоа резултира со успех и напредок во животот.

Црвена

Црвената боја е позната по тоа што привлекува богатство и изобилство, а многу брзо ја неутрализира негативната енергија. Старите Кинези секогаш ги чуваат парите во црвени паричници, бидејќи според древното верување на фенг-шуи, оваа боја привлекува уште повеќе пари во животот и обезбедува благосостојба.

Зелена

Зелената боја носи хармонија во домот. Таа е симбол на богатство, духовно и материјално.

Виолетова

Богатите, длабоки нијанси на виолетова носат кралско чувство во домот. Без разлика дали станува збор за облека или декорација во домот. Оваа боја е симбол на префинетост, богатство и духовност. Најдобро би било виолетовите предмети да ги чувате во деловите од домот што се свртени кон југоисток и север.

Жолта

Ова е боја што поттикнува креативност кај секого. Таа е полна со позитивна енергија и може да го поправи сечие расположение. Оваа боја ќе ви донесе многу можности и позитивни промени.

Ставете го овој предмет во централниот дел на домот: Ќе ви донесе позитивна енергија, пари и љубов!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време