Компир-салата со свежо нане и домати

За свеж старт на денот!

Состојки:
3-4 големи компири
3-4 големи домати
2 краставици
1 врска свеж кромид
2 лимони
3-4 лажици маслиново масло
сол по вкус
бибер по вкус
1 страк нане

Приготвување:
Сварете ги компирите и излупете ги. Исечете ги на ситни парчиња. Може и на коцки. Сите други видови зеленчук се сечат по вкус, толку ситно колку што сакате. Ставете ги сите производи во сад. Зачинете со зачини и маслиново масло. Исцедете сок од половина лимон и додајте го во салата. Остатокот од лимон се сече и со нив се украсува секоја порција или целата салата.

28911cbac51fcc50c6efc50b836ebab7

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време