Несекојдневно и вкусно: Брза посна салата

Се' за храна!

Составот можеби ви се чини несекојдневен, но сите состојки целосно се дополнуваат една со друга

Катерина Шамбевска Спасеновска (@katerina.shambevska) ве охрабрува да ја пробате оваа салата и да внесете новина на трпезата! Побарајте уште нејзини рецепти на sezahrana.mk

Состојки:
  • 300 г ситни макарони
  • 300 г златна мешавина
  • 1 конзерва туна во парчиња (180-200 г)
  • 200-250 г зелени јаболка (две средно големи)
  • свежо цеден сок од 1 лимон
  • сол по желба
  • сончогледово или маслиново масло по желба
  • неколку ливчиња салата за декоративно сервирање
Приготвување:

1. Да видиме што ни е потребно…

2. Сварете ги макароните и златната мешавина и исечкајте ги јаболката

3. Исцедете ја туната

Послужете ја и уживајте во фантастичниот вкус со „Се’ за храна!“

Извор: Добра храна

ФОТО: Катерина Шамбевска Спасеновска

На следната страница погледнете го и рецептот на Марија Кочовска што несомнено ќе ве инспирира…

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време