10 животни принципи на секој хороскопски знак: Признајте колку од ова е вистина!

Прочитајте!

Јасно и прецизно – карактеристиките на хороскопските знаци.

Овен:

 1. Подобро не се расправај со мене.
 2. Прво размисли, па потоа кажи!
 3. Онаму каде што другите успоруваат, јас давам гас!
 4. Засекогаш ќе бидам млад.
 5. Постапи како јас, секако тоа и го сакаш!
 6. Најтешко е да се ислуша соговорникот до крај!
 7. Тврдоглавоста не е порок!
 8. Лесно е да се контролира ситуацијата, тешко е да се контролираат емоциите.
 9. Еден извор е во ред, два извора се многу.
 10. Не напаѓам прв, но секогаш враќам.

Бик:

 1. Моето не го допирај, туѓото не ми треба.
 2. Слаб совет е подобар од силна кавга.
 3. Подобро добар кревет, отколку добро зајдисонце.
 4. Храната е сериозно нешто.
 5. Добро теле од две крави се храни.
 6. Мразам еднократни нешта.
 7. Сакам да дегустирам.
 8. Не му пречи на оној кој е поуспешен од тебе.
 9. Ако си втор, тоа значи дека на крајот имаш повеќе енергија.
 10. Ако сакаш да трошиш, мораш и да заработиш.

Близнаци:

 1. Денес не сум ист како вчера.
 2. Кој учествува во ситуацијата, ги има информациите.
 3. Еден ум е добар, два уште подобри – особено ако ѝ припаѓаат на иста личност.
 4. Фигаро тука, Фигаро таму.
 5. Идејата, како и производите, не смее да биде застарена.
 6. Еден телевизор во куќата е добар, но три се подобри.
 7. Кој немал време, задоцнил.
 8. Се движам низ животот како скутер во водата, не одам длабоко, но брзо.
 9. Не се пазарам.
 10. Сакам квантитет зошто немам време за квалитет.

Рак:

 1. Мојот дом е мојот дворец.
 2. Сојузот е мојот повик.
 3. Би било убаво ако се на светот се случува без гужва и со трпение.
 4. Сè доаѓа за оној кој може да почека.
 5. Пријателите се запознаваат дома, не во кафеана.
 6. Ништо не ја загрева душата како полн фрижидер.
 7. Подобро е достојно да се ископа, наместо недостојно да се купи.
 8. Тешко е да живееш каде не можеш да се скриеш.
 9. Минатото го носам со мене како ранец.
 10. Можеш ли да носиш ист ранец со години?

Лав:

 1. Ќе те однесам до ѕвездите.
 2. Подобро е да се понуди поддршка, отколку да се прими.
 3. Пријатните манири се половина од успехот.
 4. Сонцето сјае над Лавовите.
 5. Сакам добро да заработам, уште подобро да трошам.
 6. Убаво е да имаш клавир во домот, иако нема кој да свири на него.
 7. И покрај мојот пријатен изглед, јас сум диктатор во душа.
 8. Ако нешто правиш, прави го со стил.
 9. Зошто ти треба Сонце, ако јас сум со тебе?
 10. Не е важно што е валкано, важно е да е маркирано.

Девица:

 1. Трпението и работата ќе уништат сè!
 2. Скромноста ја краси робинката, но и кралицата.
 3. Секој живее за себе, но им служи на другите.
 4. Редот е потребен секаде – како во домот, така и во умот.
 5. Докажи ми логично дека сме направени еден за друг.
 6. Искривените слики на ѕидовите може да ме полудат!
 7. Често сум изгубен.
 8. Во секоја Девица живее првокласна дама.
 9. Можеби кавијарот е добар, но и порција свинско месо може да биде одлична.

Вага:

 1. Без партнер, како без рака.
 2. Победи со договор.
 3. Вклучи се во секоја работа.
 4. Убавината ќе го спаси светот.
 5. Сè мора да биде во склад со расположението.
 6. Најтешко е да се направи избор.
 7. Не мора секоја приказна да заврши со точка.
 8. Не знам ни сам дали сум за црно или бело.
 9. Најлошо е да се спротивставиш.
 10. Само будалите се едноставни луѓе.

Шкорпија:

 1. Секогаш можеш да се извиниш.
 2. Што и да правиш, секогаш имај втор план.
 3. За насмевка секогаш треба добра причина.
 4. Можете да се ослободите од сè, но не и од своите страсти.
 5. На бојно поле пејам љубовни песни.
 6. Не можат сите да го поднесат мојот поглед.
 7. Моите страсти ги чувам за себе.
 8. Светот е ништо без витези.
 9. Ретко ја покажувам својата убавина.
 10. Не паѓам ниско да бидам нечиј Ромео.

Стрелец:

 1. Светот мора да биде исполнет со добри луѓе.
 2. На некои им должам, на сите им простувам.
 3. Најдобар одмор – пат околу светот.
 4. Секој проблем може да биде и полош.
 5. Си имам свои идеали.
 6. Не е можно да ми се лутиш.
 7. Каење – што е тоа?
 8. Обврската е за просечните.
 9. Мораме прво да ја разбереме ситуацијата.
 10. И кога сме заедно без обврски, ти имаш обврски кон мене.

Јарец:

 1. Јас не сум спринтер, јас трчам маратон.
 2. И еден борец е доволен за да се добие битката.
 3. Никогаш не го кршете законот.
 4. Мојот дом е мое огледало за успехот.
 5. Животот е воз кој стигнува на време.
 6. Пријатно е да разговараш за несреќи кога седиш дома.
 7. Јарците се издржливи.
 8. Вреди да се искачите на врвот само за да плукнете некого оттаму.
 9. Годините минат, јас се подмладувам.
 10. Издржувам, трпам, но кога си одам, не се враќам.

Водолија:

 1. Здодевно е ако сте исти како сите останати.
 2. Биди онаков каков што јас сакам да бидеш.
 3. Предрасудата е судбината на будалите.
 4. Иднината мора да биде убава.
 5. Тешко е да бидеш ангел, но неопходно.
 6. Добрата намера е поважна од доброто дело.
 7. За да станете иноватор, мора да ги заборавите традициите.
 8. Секс? Во животот има и поважни нешта.
 9. Семејството секако ќе биде тука, треба да ги чувате пријателите.
 10. Нема никој пољубезен и подобар од мене.

Риби:

 1. Емпатијата е подобра од помошта.
 2. Не можам да се откажам од пороците.
 3. Не го одложувај за утре она што можеш да го направиш и задутре.
 4. Правилата ги измислиле здодевните луѓе.
 5. Јас можам да ветам сè што сакаш да чуеш.
 6. Брзо работење е како јадење без џвакање.
 7. Можам да ги разберам сите, но не и себе.
 8. Биди врба, таа не паѓа во бура.
 9. Сите знаат дека сум зафатен, но ретко кој знае што правам.
 10. Не ми врши притисок.
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време