ОВА МОРА ДА ГО ПРОБАТЕ: 5 фантастични рецепти од диња

Без разлика дали ќе ја јадете во салата или ќе направите ароматични пијалаци од диња – во организмот ќе внесете чисти витамини

Рајски плод – ДИЊА

Периодов цената на дињата паѓа, па сега е вистинското време да пробате разни специјалитети од неа. Без разлика дали ќе ја јадете во салата или ќе направите ароматични пијалаци од диња – во организмот ќе внесете чисти витамини

 Во старите медицински трактати, дињата била наречена „рајски плод, кој на кожата ѝ дава боја на праска, ја прави косата блескава, очите млади, а желбата силна“. Современите нутриционисти целосно се согласуваат со античките исцелители. Ароматичниот мек дел од дињата содржи многу супстанции корисни за нашето тело. Благодарение на високата содржина на аскорбинска и фолна киселина, како и каротин, дињата е прифатена како вреден витамински производ. Токму таа е на првото место меѓу плодовите во однос на содржината на калциум. Добро ја гаси жедта, го смирува нервниот систем, има благ ефект врз гастроинтестиналниот тракт, го нормализира балансот на вода и сол. За лековити и превентивни цели, дињата може да се користи за општо зајакнување на организмот, има смирувачки ефект, а дејствува и како диуретик, благ лаксатив и го стимулира создавањето крв. Исто така, овој плод одлично штити од склероза и помага при ревматизам.

…….

Маринирана диња

Потребно: крупна диња, 30 каранфилчиња, чаша оцет, три чаши шеќер.

Малку неодзреаната диња исчистете ја од кората и исечкајте ја на парчиња. Во секое парче боцнете по неколку каранфилчиња, ставете ги во сад и прелејте ги со оцетот. Оставете да отстои 24 часа. Следниот ден, без да го истурате оцетот, ставете ја дињата во вода, оставете ја да зоврие и малку проварете ја, а потоа дињата ставете ја на сито. Исцедете го оцетот преку салфетка. Од шеќер, вода и чаша од исцедениот оцет направете густ сируп, ставете го да зоврие, изладете го и прелејте ги парчињата диња.

……..

 

Салата од диња со домати

Потребно: 200 г диња, три домати, китка свеж босилек, китка магдонос, чешне лук, 100 г природен јогурт, сол и бибер по желба.

 

Исечкајте ги на парчиња дињата и доматите. Направете го преливот: во јогуртот изгмечете го чешнето лук, посолете, измешајте и со тоа прелејте ја салатата. Додајте ги босилекот и магдоносот. Малку забиберете ја.

………

 

Жолто гаспачо

Потребно: мала ананас-диња, две жолти пиперки, две стебленца целер, две гранчиња нане, три лажици лимонов сок, две лажици суво бело вино, половина чаша павлака са 20% масленост, сол по желба.

Измијте ги пиперките и исчистете ги. Измијте го целерот. Пиперките, целерот и дињата исечкајте ги на коцки. Тргнете настрана околу една чаша коцки од дињата. Преостанатото количество сомелете во пире го заедно со пиперките и целерот. Во тоа додајте ги лимоновиот сок, виното и павлаката, па посолете. Изматете го и оладете го. Распоредете го во високи чаши, одозгора ставете коцки диња и украсете со ливчиња нане.

……..

 

Салата со диња, авокадо и со пилешко месо

Потребно: 200 г мек дел од диња, авокадо, два пилешки стека, листови зелена салата, лажица лимонов сок, три лажици билно масло, сол и бибер по желба.

Пилешките стекови исечкајте ги на коцки и пропржете ги на билно масло од сите страни. Мекиот дел од дињата исечкајте го на коцки или со помош на лажица од него направете топчиња. Исчистете го авокадото и исечкајте го, па попрскајте го со лимоновиот сок. На чинија ставете ги листовите салата, дињата, авокадото и пилешките стекови. Изматете го лимоновиот сок со масло, сол и бибер, прелејте ја салатата со дресингот и внимателно измешајте.

…….

 

Ликер од диња

Зрела ароматична диња исечете на парчиња, наполнете со нив шише и веднаш ставете вотка, така што ќе го покрие овошјето. Оставете го да отстои две недели, потоа исцедете го и засладете го по желба – до чаша и половина шеќер на литарско шише.

 

 

СОКОТ ОД ДИЊА ГО ЧИСТИ ОРГАНИЗМОТ

Денес е многу популарна теоријата на блиц-терапија со сокови за чистење на организмот. Според таа теорија, основата на лековитиот сок е сокот од диња, бидејќи организмот го вари многу побрзо од соковите од другите овошја и зрнести плодови. Се препорачува, за исфрлање на токсините и на нечистотиите, 20 дена секое утро на празен стомак да пиете чаша сок од диња, со додавање какви било зрнести плодови. Најдобро е да користите замрзнати бобинки.

 

 foto:Guliver/Thinstoc

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време