Домашни колачи: Ванилички со џем од јагоди

Слатко тесто

Традиционалните колачи со генерации се приготвуваат по проверените рецепти на нашите баби

Состојки:
  • 100 г маст
  • 100 г шеќер
  • 50 мл јогурт
  • 1 јајце
  • 1 ванилин шеќер
  • 1/2 прашок за печиво
  • 250 г брашно
  • 1 пудинг од ванила

За полнење:

  • 350 г домашен џем од јагоди

За посипување:

  • 50 г шеќер во прав

Приготвување:

1. Во подлабок сад се мешаат јајцата, шеќерот и ванилиниот шеќер, па се матат со жица.

2. Се додаваат омекнатата маст и јогуртот, па се мати со миксер.

3. Посебно се мешаат брашното, кокосот, прашокот за печиво и пудингот од ванила, па се додава во изматените состојки и се меси мазно тесто. Се става во фолија и се остава во фрижидер 30 минути.

4. Отстоеното тесто се сука со сукало во дебелина од 5 мм, па со помала чаша или тркалезен калап се обликуваат ваниличките. Се редат во плех обложен со хартија за печење и се печат во загреана рерна на 180 степени Целзиусови, додека зацрвенат од долната страна.

5. По две ванилички се спојуваат со џемот од јагоди, а потоа се посипуваат со шеќер во прав.

Никој не може да им одолее на слатките десерти, па побарајте уште вакви рецепти во најновиот број на магазинот „Добра храна“.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време