Ви ја претставуваме шминката со бисери

Нов тренд

157

Хајлајтери и трепки со блескави додатоци – ова е шминката од минатиот век. Сега, за да му дадат на лицето бисерен сјај, љубителките на шминката користат вистински бисери. Резултатите се, очекувано, импресивни.

Највлијателните корисници на Инстаграм користат ситни перлички и мали блескави бисери за да ја украсат шминката на очите, усните или лицето, и на тој начин да го подобрат ефектот на шминката.

Бисерите се лепат со посебно лепило кое не може да ја оштети кожата.

 

#details#creativemakeup#pearlmakeup#eyemakeup#whiteliner#lovemakeup

A post shared by Ox (@okajannaja) on

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.