Тијана Дапчевиќ: „После само пет дена со Милан ги спакував куферите и се преселив кај него!“

Пејачката и сопругот секој ден ја слават љубовта која трае 19 години

Фото: Инстаграм

Македонската пејачка со белградска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ е во складен брак со некогашниот кошаркар Милан Дапчевиќ. Двојката се венча во 2000 година, а по девет години брак го добија синот Вук.

Пејачката вели дека и ден денес смета дека е голема лудост тоа што започнала да живее со својот сопруг само пет дена од запознавањето.

Фото: Инстаграм

Тијана и Милан неодамна прославија 19 години брак, а во интервју за „Глориа“ таа вели дека секојдневно ја слават љубовта.

Милан и јас секој ден ја славиме љубовта и бракот, така да во нашиот случак датумот не е важен. Односно, не го прославуваме нешто повеќе спектакуларно од секој ден. Конкретно, на денот на полнолетството на нашиот брак, јас бев во Скопје, а тој во Белград, иако физички не бевме заедно, ни на мене,ни на него не ни беше помалку драго што стигнавме до тој јубилеј“ , вели Дапчевиќ.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време