Ричард Гир на 70 години стана татко вторпат

34 години помладата партнерка му роди син

Александра (36) се породила во Њујорк, а името на бебето се уште не е објавено

Ричард Гир и Александра Силва го добија првото заедничко дете – син кој се роди минатиот викенд, пишува шпанскиот „Ола“.

Бебето е родено седум месеци пред неговиот татко да наполни 70 години.

Александра (36) се породила во Њујорк, а името на бебето се уште не е објавено.

Гир од претходниот брак со Кери Ловел го има синот Хомер (18), додека Александра од бракот со Говинд Фриндалд го има петгодишниот Алберт.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време