Принц Вилијам и’ бил неверен на Кејт Мидлтон: Вистина или шпекулација?

Дознајте!

Според гласините, Вилијам наводно имал афера за време на третата бременост на Кејт

Приказните за неверството на британскиот принц Вилијам не стивнуваат веќе со месеци, а во центарот на вниманието е Роуз Хенбери, поранешната пријателка на сопругата на принцот Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, со која веќе некое време е во конфликт.

Како што се наведува, Вилијам, најстариот син на принцот од Велс, Чарлс, наводно имал афера со Роуз за време на третата бременост на Кејт и за тоа се шушка веќе подолго од година. Сепак, британските медиуми одбиваат да пишуваат за тоа од почит кон членовите на кралското семејство.

Роуз Хенбери и нејзиниот 58-годишен сопруг Дејвид, маркизот Колмондели, се високо позиционирани во општеството и често присуствуваат на забавите во Кенсингтонската палата.

Кога Кејт дознала за неверството, наводно направила се’ за да му го оневозможи пристапот на социјалните настани на овој брачен пар.

Оваа афера наводно е една од причината за несогласувањата меѓу принцот Вилијам и неговиот помлад брат Хари.

Што мислите вие за ова?

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време