Милан Калиниќ прозборе за тепачката: Актерот призна дека се кае

Фото: Саша Џамбиќ

За време на гостувањето во ТВ-емисијата „Амиџи шоу“, актерот Милан Калиниќ првпат јавно ја искоментира тепачката за време на натпреварот во спортската сала „Пионир“ во Белград, кога му нанесе телесни повреди на еден навивач бранејќи го својот пријател.

Да можам да го вратам времето, не би постапил исто. Повторно би скокнал да го одбранам пријателот, но не би се степал. Тоа нека им биде пример на младите луѓе како не треба да реагираат во такви ситуации. Не би зборувал повеќе на таа тема“, кратко искоментира Мила.

Фото: РАС Србија

Извор: „Свет“

Фото: „Србија данас“, РАС Србија

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време