Тања Савиќ не може да крене глава од проблеми: „Душан ја ја вознемирува и се заканува“

Подготвен е на се!

Откако судот во Австралија пресуди во корист на Тања Савиќ, пејачката и понатаму нема мир од нејзиниот сопруг Душан кој претходната година ги однесе децата во Австралија.

Пејачката се подготвува да оди во Австралија и по долго време да се види со синовите кои ќе ги донесе во Србија да живеат.

Савиќ најголемиот дел од времето го поминува со семејството, а нејзиниот брат и помага да ја средат куќата во Смедерово.

Сосетката на Тања проговори за целата ситуација.

Тања не е сама. Сите знаат дека има сестра која е воспитувачка, но има и брат. Од кога се пресели во Радинац многу е блиска со семејството со кое сопругот Душан и забрани да има контакт“, вели сосетката на Тања за „Свет“, па додава дека Душан ја вознимирува Тања.

Во последно време се повеќе е со братот Немања кој и помага да ги заврши сите машки работи околу уредување на станот. Тој е оној кој ја чува, внимава на неа. Душан секојдневно ја вознимирува, и се заканува дека нема да ги види децата. Тања е свесна дека тој е подготвен на се. Таа верува во законот, а судот на 12 март одлучи дека децата треба да се вратат во Србија“.

Потсетуваме, сопругот на пејачката во април претходната година ги однесе децата во Австралија без знаење на Тања.

loading...

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време