Неда Украден скршена од смртта на Тозовац: „Ми беше како брат, како татко кој го немам!“

Многу ќе и недостасува

Пејачката Неда Украден се вклучи во емисијата „Искра на денот“ на телевизијата „Курир“ , каде зборуваше за покојниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац.

Морам да кажам дека ми беше страшно кога слушнав. Очекував да ја добие битката и со двете болести, Оз не може да исчезне. Го познавам Тозовац од 1972 година кога потпишав договор со најголемата агенција, рече Неда.

Се сеќавам на еден ангажман во Нови Пазар, таму беа Тозовац и Лепа. Тој беше секогаш ист, шармантен, прекрасен, благороден. Постојат пејачи кои се различни. Тој беше и мој колега и пријател. Тој беше дел од моите најубави моменти. Мима и Тозовац беа нешто најубаво, тој беше еден памет и талент. Тој ми беше како брат, татко, колега, пријател “, рече низ солзи Неда.

Инаку, Тозовац ќе биде погребан во петок во Алеата на заслужни граѓани во Белград.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време