Шок: Целиот свет е парализиран поради веста дека умрела кралицата Елизабета

Деновиве светот се шокира откако на социјалните мрежи се прошири веста дека кралицата Елизабета Втора починала, пренесува The Mirror.

Според написите во странските медиуми, анонимен корисник на Твитер објавил пораки од групатаWhatsApp во кои пишува дека 93-годишната кралица починала од срцев удар.

Наводно информацијата ја добил од телохранител на кралското семејство, па по овие сознанија се очекуваше и соопштение од палатата. Но земајќи предвид дека никогаш не се огласуваше кога станува збор за трачеви и празни муабети, така беше и овој пат.

Инаку, кралицата е последен пат видена во јавноста минатата недела на отворањето на The Royal Philatelic Society во Лондон, а потоа се огласи на Инстаграм по повод терористичкиот напад на Лондонскиот мост.

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време