Времето поминува, а Наоми Кембел и во 49-та година доминира во проѕирен фустан (ФОТО)

Ништо не и' може времето

Во понеделник вечерта во Ројал Алберт Хол во Лондон се одржа доделувањето на престижните награди British Fashion, а оваа манифестација традиционално ги собра најголемите имиња од светот на модата и филмот.

Во морето на совршено дотерани славни личности, најголемо внимание привлече Наоми Кембел, докажувајќи дека времето ништо не и’ може. Популарната бивша манекенка блесна во прекрасен проѕирен фустан, кој совршено и’ прилегаше на нејзината фигура.

 

 

View this post on Instagram

 

I am deeply humbled to have received the Fashion Icon Award last night at the 2019 Fashion Awards, joining a list of so many great women ♥️ Thank you to @97crush and @britishfashioncouncil for your long time support of me and my endeavors. I am grateful to my entire team, and to the list of amazing photographers, editors, stylists and designers I’ve had the opportunity to work with. And lastly thank you to all the women of colour that came before me who I consider style icons. You have paved the way for me and inspired a generation. This award is for you. 🙏🏾 #FashionAwards #FashionIconAward | Thank you #SarahBurton and the amazing @alexandermcqueen team for my beautiful custom dress ♥️

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

 

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време