Џулија Робертс прошета боса по црвениот килим (ФОТО)

Малкумина го разбираат јазикот на природата со кој зборува актерката

Никој не го разбира јазикот на природата со кој зборува популарната холивудска актерка Џулија Робертс, па затоа многумина се изненадија кога ја видоа боса на црвениот килим на познат настан во Лос Анџелес.

Таа присуствуваше на доделувањето на модните награди, а поради непријатното чувство што го имала додека ги носела чевлите, одлучила да се собуе и боса да позира.

Иако за славната актерка се знае дека е голем поддржувач и љубител на природата, нејзините чудни навики ретко кој ги разбира.

e

Таа користи исклучиво природни препарати, ретко се бричи и нанесува дезодоранс, се тушира на секои 2-3 дена, и тоа со студена водаи со многу малку сапун. Користи маски за лице што сама ги прави, а приврзаник е на медитација и јога.

Фото: Getty IMages

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време