Напивка што ја исфрла слузта од организмот: Прочистете го телото за 7 дена!

Народна медицина

Домашна напивка што гарантирано ја отстранува слузта од целиот организам

Првите есенски денови ни донесоа многу бактериски и вирусни инфекции, што резултира со кашлање и кивање. Овие симптоми можеме да ги ублажиме со домашна напивка што ја исфрла слузта од телото.

Потребни состојки:
  • 1 лимон
  • 1 сантиметар корен од рен
  • 2 лажици мед
  • 3 чаши вода
Приготвување:

Измијте ги и исчистете ги ренот и лимонот. Исечете го лимонот на 4 дела, па сомелете го, а потоа додајте и рен. Кога ќе го иситните сето тоа, додајте топла вода и мед. Ставете го сето тоа во блендер и мелете 20 секунди. Веднаш испијте половина чаша, додека напивката е се’ уште топла. Подоцна, во остатокот додајте малку топла вода и испијте ја цела количина.

Оваа напивка има најголем ефект наутро. После кафето или чајот, испијте половина шолја, а по појадокот и остатокот.

Се препорачува да ја пиете оваа напивка секој втор ден во текот на еден месец.

Напомена: Ако вашиот организам не поднесува лимон или рен, не користете го овој лек.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време